fbpx

Tibeto masažas

Tibetietiškas masažas atsirado maždaug prieš 3900 senovinės Šang Šung teritorijoje ir amžių bėgyje nepaliaujamai vystėsi kartu su Tibeto medicina.

Jis buvo plačiai paplitęs Tibete ir labai populiarus tiek paprastų klajoklių – gyvulių augintojų, tiek ir jogų tarpe.

Tibetietiškame masaže naudojamos plačios tibetietiškos jogos žinios apie subtiliąją anatomiją, darbą su energiją bei jogišką sąnarių masažą.

Istoriškai susiklostė, kad Ku Nje masažą Tibete daugiausia atlikdavo moterys. Tradicinio Tibeto budizmo nuomone, moteris labiau susijusi su ugnies elementu ir turi didesnį polinkį kūniškam ir emociniam šilumos perdavimui. Būtent rankų šiluma, gerų jausmų šiluma ir užuojauta yra itin svarbūs dalykai, vykstant tiesioginiam masažuotojo ir paciento kontaktui. Labai svarbu, kad pats masažuotojas būtų geros nuotaikos. Todėl jam keliami dideli reikalavimai. Ku Nje masaže nepakanka tik mechaninių veiksmų ir formalaus požiūrio. Masažuotojo ir paciento santykiai turi remtis savitarpio pasitikėjimu, nes seanso metu masažuotojas paveikia vidines žmogaus energijas per taškus ir energijos kanalus kūne. Pats masažas – tik postūmis žmogaus giliam atsipalaidavimui, o atsipalaidavimas labai padeda subtiliųjų energijų subalansavimui.

Kiekvienas seansas nepakartojamas ir skirtas asmeniškai jums, nes visi metodai parenkami individualiai, remiantis senovinio meno kanonais, atsižvelgiant į jūsų medžiagų apykaitos tipą ir kūno sudėjimą. Taip pat atsižvelgiama į astrologinius dienos rodiklius, jūsų būklę ir nuotaiką. Galima teigti, kad kiekvienas masažuotojo ir paciento susitikimas – unikalus.

Bendrasis Ku Nje masažas trunka apie dvi valandas ir skirstomas į dvi dalis.

Pirmosios dalies (Ku) metu, specialios tibetietiškos technikos pagalba švelniais, saugiais judesiais kūnas ištepamas gydomuoju aliejumi su specialiais priedais. Aliejus parenkamas pagal psichofiziologines žmogaus savybes. Šioje dalyje kūnas giliai atsipalaiduoja, o organizmas sušyla arba atvėsta, priklausomai nuo to, kokiam tipui jūs priklausote.

Antrosios dalies (Nje) metu vyksta gilesnis darbas su raumenimis ir sausgyslėmis, daromas poveikis energijos taškams ir kūno kanalams. Tai leidžia atstatyti gyvybines jėgas ir pagerinti gyvenimo kokybę.

Šalia bendrojo masažo yra atskiros organizmo problemas sprendžiančios metodikos: atpalaiduojantis veido masažas, nugaros masažas, kaklo srities masažas. Masažo metu gali būti naudojami žoliniai cigarai, medinės lazdelės, kriauklės, karšti ir šalti jūriniai akmenys ir pusbrangakmeniai. Esant reikalui taip pat atliekami valymai vaistinių žolių dūmais, aromaterapija, specialios mantros ir kiti unikalūs metodai, kurių istorija siekia tūkstantmečius.

Tibetietiškas aliejinis masažas – vienas veiksmingiausių atsipalaidavimo būdų.

Klasikinis tibetietiškas masažas oficialiai pripažintas pačiu švelniausiu SPA tipu, todėl naudojamas įvairiapusiškai: Ku Nje masažą galima daryti vaikams, nėščioms moterims ir pagyvenusiems žmonėms.

Taip pat verta prisiminti, kad vienkartinis masažo seansas neduoda tokio stabilaus atpalaiduojančio efekto kaip visas kursas.

Aliejinis masažas yra nepakeičiamas daug laiko praleidžiantiems prie kompiuterio, gyvenantiems nejudrų gyvenimą būdą, esant stresams, nuovargiui, persitempimui, nemigai, neišsimiegojimui, nerimui ir panikos priepuoliams.

Tibetietiškas masažas jums leis:

 • gerai atpalaiduoti kūną ir protą, pasipildyti energija
 • išlaisvinti kūną, pajausti 45 pagrindinius raumenis
 • atverti pagrindinius sąnarius: Ku Nje apima pasyvią jogą – joginį sąnarių masažą
 • išmokti taisyklingai kvėpuoti ir atsipalaiduoti
 • subalansuoti ir išvalyti energiją
 • pagerinti nuotaiką, pašalinti stresus, nemigą ir pan.
 • Atjaunėti – masažas suteikia ryškų kosmetinį ir jauninantį efektą

Turintiems jogos praktikos patyrimo, Ku Nje itin naudingas, nes:

 • giliai atpalaiduoja
 • paveikia ne tik kūną, bet ir energiją pačiuose giliausiuose lygmenyse
 • padidina sausgyslių bei sąnarių tamprumą
 • pašalina po treniruočių likusį krūvį bei nuovargį
 • gerai atstato, maitina ir sutepa per sausus ir traškančius sąnarius, pašalina juose skausmą ir nemalonų pojūtį
 • specialiais metodais pašalina blokus kūne ir energijų kanaluose
 • subalansuoja visas energijas kūne (pašaliną galimą energijų pusiausvyros praradimą dėl pernelyg dažnos arba neteisingos jogos praktikos)
 • padidina ir atstato La – vidinę ginančią energiją, suteikiančią jėgą ir energiją kūnui, užtikrintumą ir aiškumą protui, pasitenkinimą bei laimę.


www.tibetanmedicine.lt