fbpx

La – tai kūną pripildanti gyvenimo energija, kuri pagal mėnulio ciklą nepaliaujamai teka mūsų kūnu. Ji mūsų protui duoda aiškumo ir patvarumo, jėgos ir energijos, pasitenkinimą, laimę, seksualumą, veido skaistumą bei harmoningą kūno vystymąsi.

La nustato asmeninius mūsų gebėjimus ir galimybes, sugebėjimą jausti džiaugsmą ar liūdesį, pasitikėjimą arba nepasitikėjimą. Pačiame giliausiame lygyje tai penkių energijos elementų pusiausvyra. Įprasto gyvenimo lygyje tai sugebėjimas priimti šių penkių elementų (patvarumo, ramybės, įkvėpimo, lankstumo ir sugebėjimo suvokti) kokybę. Taigi La pagrindas – sugebėjimas gyventi ir , be abejo, mūsų vidinė jėga. La galima pažeisti arba sustiprinti, pavogti arba grąžinti. Jeigu mus žemina – ji silpnėja; jeigu mes užsiimame tuo, kas mums svarbu – stiprėja; jeigu elgiamės sąžiningai – tvirtėja; jeigu apgaudinėjame patys save, ji praranda savo jėgą…

Kada jautrus La kūnas ir mūsų fizinis kūnas yra atitinkančioje vienas kitą padėtyje, susidaro harmonija ir žmogus jaučiasi puikiai (nebent nereikšmingos abejonės ar jaudulys); jis koncentruotas, jo protas – stabilus, imuninė sistema – stipri. Kai mūsų kūnas sveikas ir puikios formos, mūsų sąmonė ir emocijos – stabilios. Tačiau šiuolaikinis gyvenimas, pilnas stresų ir trauminių situacijų, taip pat įvairiausios gamtinės stichijos gali suardyti fizinio ir La kūno pusiausvyrą, susilpninti jų tarpusavio ryšį arba apskritai jį sunaikinti. Tai vadinama „prarastąja La“. Taip pat La gali būti pažeista, serganti ir palikti fizinį kūną. Tokiu atveju žmogui iškyla rimtos problemos.

Pažeistos ar net prarastos La simptomai – depresija, nelaimė, baimė, nepasitikėjimas, apatija, panikos priepuoliai, nerimas, dėmesio sutrikimai, naktiniai košmarai, pasikartojantys sapnai, atsiribojimas, blyškumas, įvairios ligos be priežasties.

Egzistuoja ypatingas vadinamasis „La pulsas“, kuris užčiuopiamas kitoje vietoje, nei įprastas (konsultacijos metu jį paprastai taip pat patikrinu).

La masažas – specialus masažas La energijai atstatyti ir sustiprinti.

Tibeto medicinoje šalia kitų profilaktinių procedūrų La masažas užima unikalią vietą, kadangi sustiprina mūsų kūne apsaugančią La energiją. Tai labai lengvas ir malonus energetinis masažas, suteikiantis stiprybės ir energijos kūnui, aiškumo protui, pasitenkinimą, veido skaistumą; stiprina seksualinę energiją. Masažo metu naudojamas specialus kūno aliejus ir tam tikros garsų vibracijos.

La energija dinamiška, ji teka mūsų kūnu priklausomai nuo mėnulio kalendoriaus ir paros laiko, todėl pilnas ir visavertis masažas įmanomas tik tam tikromis dienomis pagal mėnulio fazes – pagal pilnatį ir jaunatį, kurių metu galimas tik vietinis La masažas.

Egzistuoja skirtingos La energijos pasiskirstymo schemos. Vienas jų naudoja Tibeto jogos, kitas – Tibeto medicinos praktika.  „Kunje“ masažui naudojama speciali medicininė schema, kuri su niekuo kitu nejungiama.

La taškai ir energijos cirkuliacijos laikas yra labai svarbūs ir „Kunje“ masažo praktikoje, ir Tibeto medicinoje. Čia stipri ir grubi technika jokiais būdais negalima, kadangi La energija tokiu atveju gali būti pažeista arba net prarasta.

Vietos, kur yra La, negalima pažeisti ar gydyti chirurginiu būdu. Taip galima jai pakenkti. Fiziniame lygmenyje tai atsilieps tuo, kad pažeistos vietos blogiau ir ilgiau gis, galimos komplikacijos (netgi labai rimtos). Todėl ir laikas procedūroms yra parenkamas itin atsakingai bei atsargiai.

Tibetiečiai yra įsitikinę, kad La kūne pritraukia ir išlaiko turkis, todėl naudinga segėti papuošalus su juo. Turkį galima panaudoti ir vieną, kaip akmenį atskirai, pridedant jį tarp raktikaulių, ant duobutės po kaklu.