fbpx

Tibeto augaliniai preparatai

Tibeto farmakologija

Per 3000 vystymosi metų Tibeto farmakologija surinko neįtikėtinai daug natūralios kilmės, praktiškai visoms įmanomoms negalioms gydyti, receptų.
Daugybės komponentų rinkiniai susideda iš daugybės žolelių, mineralų, todėl jos poveikis jaučiamas ne tik gydant konkrečią ligą, bet ir visai sveikatai apskritai.
„Maistas, kaip vaistas“ – ne iš piršto laužta tezė. Tibetiečiai neskirsto gamtinės kilmės produktų į maistinius ir gydomuosius: dauguma iš gydomąjį poveikį turinčių augalų naudojami ir maistui pagardinti,  ir sudėtingiems receptams sudaryti.
Svarbiausia yra žinoti savo konstitucinį tipą (Vėjas, Tulžis, Gleivės ir jų deriniai), suprasti susirgimo prigimtį (Karštis ar Šaltis) ir suderinti tai su būsimo rinkinio savybėmis bei sudėtimi
(karštos arba šaltos).

Skirtingai nuo vieno komponento, tibetiečių rinkiniuose vienas ingredientas papildo kitą, todėl šių mišinių poveikis itin švelnus, harmoningas, beveik be pašalinių reiškinių ar alerginių reakcijų (kartais galimas chroniškų ligų paaštrėjimas). Tiesa, yra išimčių, kada vienokios ar kitokios sudėties rinkiniai dėl stipraus ir greito poveikio nerekomenduojami nėščiosioms, mažiems vaikams, labai nusilpusiems dėl ligos ar itin garbaus amžiaus, žmonėms. Bet ir tokiu atveju yra galimybė parinkti švelnesnį poveikį turintį rinkinį.
Pati stipriausia tibetiečių rinkinių savybė yra ta, kad jie atstato natūralią organų ir jų sistemų funkciją, o ne keičia ją, kaip tai daro įvairūs hormoniniai bei cheminiai fermentai.
Tibetiečių rinkiniai atstato organizmo funkcijas ir gydo organizmą po truputį, todėl kai kuriuos iš jų, kad norimas rezultatas būtų pasiektas, dera vartoti nuo kelių mėnesių iki pusės metų. Be abejo, daug kas priklauso nuo susirgimo specifikos, nuo individualių žmogaus bruožų, jo nusiteikimo ir amžiaus… Bet kokiu atveju, svarbiausia yra laikytis specialiai tam skirtos Dietos ir, žinoma, Sveiko Gyvenimo būdo, todėl kad būtent šių dviejų faktorių pažeidimai (nesilaikymas) praeityje ir įtakoja sveikatos sutrikimus.
Tai rinkiniai, kurie, vadovaujantis mano praktika, turi didžiausią populiarumą. Jie tinka praktiškai visiems (išskyrus labai retus atvejus).